Külübümüz nasıl çalışıyor?

 1. Kulüp hangi amaçla kuruldu?
  Kulübün amacı, misyonu, ciddi ve evliliğe hazır olan kadın ve erkeklerin birbirlerini bulmalarına, birbirlerine güvenmelerine ve evlenmek için Türkiye’ye gelen yabancı kadınların mutlu bir aile kurmasına yardımcı olmaktır. Uluslararası çiftlerin bir adaptasyon dönemi ve uzun süre gerçekten mutlu ilişkiler kurmalarına yardımcı olmaktadır.
 1. Türk erkekleri neden slov kadınları tercih ediyor?
  Bu soruda, Tüm erkekler rus veya ukrayinalı kadınları tercih ediyorlar demeyim. Sadece bazı erkekler yabanci bir kadın ile evlenmek isteyebilir, ve onun için birkaç sebebi var. Genellikle oyle bir erkeğin tanıdığın arkadaşının veya akrabasının böyle bir mutlu uluslararası ailesi vardır.
  Bu mutluluk tablosunu gören türk erkekleri yabanci kadınlarla evlenmek ve mutluluğu yaşamak istiyor. Türk erkekleri sevgiyi, saygıyı, aşkı paylaşmayı seven bir sıcak kanlı yapıya sahib olduğu için bu duyguları yabancı kadınlarda daha fazla gördüğü için yabanci kadınlarla evlenmek istiyorlar. Rus ukraynalı bayanlar bakımlı, güzel, ama daha önemli güçlü karakter ve ne istediyini bilen bir yapıya sahiptır.
 2. Yabancı kadınları neden evlenmek için bir Türk erkeği arıyor?
  Çünkü rus veya ukrainalı kadınları sadece bir Türk kocası değil, ama her şeyden önce hayatta güvenilir bir partner arıyorlar. Sorumluluk bilen, aileye destek veren, bu dünyada kendisini, kadını, çocukları korumaya bilen bir erkek arıyor. Türk erkeğin bu karakter özeliği Slav kadınları için çök önemlidir.
  İkinci faktör, Türkiye çok güzel bir ülkedir. Bazen Slav kadınları önce bir ülke seçer, iklimini, kültürünü, sosyal ve ekonomik faktörlerini beğenir ve yaşamak için tercih eder, ve daha sonra bu ülkede ailesini kurmak için bir eş arar.
  Bazen tam tersi oluyor, insanlar Türkiye dışında ya da tesadüfen tanışıyor, sonra bir aile kuruyor ve Türkiye’de yaşamaya karar veriyorlar.
 3. Kulübün abonelerini, damatlarını ve gelinlerini nereden buluyorsunuz?
  Şimdi kulübün aboneleri, damatlar ve gelinler bizi kendileri buluyor. Gelinler, Türk insanının ve Türk erkeğinin zihniyetini gösterdiğimiz youtube kanallarından gelmektedir. Bu kanalı izleyen veya sosyal ağlarda bizi bulan potansiyel gelinler kulübe başvuruyor. Gerçekten evliliğe hazır olan kızlar bize geliyor. Gelecekte ikamet edecekleri ülke olarak Türkiye’yi seçen kızlar. Erkekler ve damatlar şimdi bize esas olarak tavsiyeler üzerine geliyorlar, yani, kulüpte zaten çiftler yaratıldı, kulübün zaten kendi geçmişi var, kulübe güven var.
  Erkeklerin kendileri kulübümüzü birbirlerine tavsiye ediyorlar. Ama genel olarak tabi ki hem sosyal ağlarda hem de başka sitelerde erkek arıyoruz. Orada erkekler evliliğe hazır olduklarını ve yabancı bir kadınla evlenmeyi düşündüklerini söylerler. Bu bizim için önemli bir pozisyondur.
  Birçok damat bize mutlu çiftlerin tavsiyesi üzerine gelir. Sitelerde bir partnerle, güvenilir bir partnerle, ciddi niyetlerle ve gerçekten tek amacı Türkiye’de mutlu bir ilişki ve mutlu bir aile yaratmak olan biriyle tanışabileceğiniz Türkiye’deki bir numarayiz.
 4. Hangi prensibe göre bir çift seçersiniz?
  Kulübümüzdeki çiftler tesadüfen değil, yaşam değerlerinin, yaşam hedeflerinin göre seçilir ve oluşturulur. Kulübe gelen damat ve gelinler anketi dolduruyorlar. Birinci ankette kendileri hakkında bilgileri belirtirler, ikinci ankette potansiyel bir partnere isteklerini belirtirler, yani bu ankette bir erkek veya kadın nasıl bir potansiel partner eş olarak görmek ister, karakter özelliklerini ve taraflarını anlatabilir.
  Kulübümüzdeki bir ilişki uzmanı her kulüp üyesi ile birebir görüşme yapıyor ve sonra bu görüşme sonuçlarına göre bu istekleri karşılayan çiftler seçilir. Yani, asıl mesele, yaşam değerlerinine göre ve hayata bakışına göre karşılıklı çiftler seçiyor.
 • Kulünüzün  diğer tanışma siteleri arasındaki fark nedir? Özeliği nedir?

Kulübümüz bir aile ve evlilik platformu,  ve elbette hem flört sitelerinden hem de evlilik ajanslarından temelden farklıdır.

 Kulübümüzde yabanci  kadınları Türkiye ile, farklı bir kültürle,  farklı bir zihniyetle tanıştırıyoruz. Çok sayıda uzmanımız var: psikologlar, kültürel uzmanlar, danışmanlar. Kadınlarımız Türk mutfağının özeliğini  anlatıyoruz,  bayanlar Türkçe dil  öğreniyorlar.

Kadınlara, Türkiyede yaşamayı ve aile kurmayı hazırlanıyoruz, Türk erkeğinin zihniyetini ve psikolojisini anlamayı öğretiyoruz. Daha sonra kadınlar kulübemizde abonelik alıyorlar ve onlar için bir çift seçilir. Biraz önce de söylediğim gibi, bu çift, rastgele değil, bir ilişki uzmanı tarafından yaşam değerlerinin göre seçilir.

Kulüpteki uzmanlar  bu  çift için  ilişki kurma dönemine yardım edilir, bir çiftte doğal olarak ortaya çıkan bazı sorunları çözmesine, cevap bulmalarına yardımcı olurlar.

Uzmanlar, damat ve gelinlerin iletişim sürecinde ortaya çıkan sorulara cevap bulmalarına yardımcı olur.

Daha sonra çift, evlenene kadar veya nişanlanma veya ciddi bir ilişki kurma kararına kadar kulübümüzde abone olarak kalır. Külübümüzde Ilişki okulu vardır. Genç bir uluslararası ailenin bir adaptasyon döneminden geçmesine yardımcı olmak için, önceki evliliğinden çocukların yeni bir ülkede yeni bir ailede yaşam kurmalarına yardımcı olmaktır. Bu ailesinin ilişkilerini geliştirmeye devam etmek için uzmanlarımız yardım eder. Ve bu, arkadaşlık sitelerinden veya evlilik ajanslarından temel farkıdır. Yani, evlilik ve aile kulübü platformunda sıfırdan bitiş çizgisine kadar bir dizi hizmet oluşturduk, bize gelen insanlar bir mutlu aile kurmanın her aşamasında yardım ve destek alıyor.

 • Size neden güvenebiliriz?

Bizim işimizdeki en önemli şey elbette güvendir! Kulübümüzün çalışmaları tam olarak bizimle iletişime geçen çiftler, bay ve bayanlara yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur ve bu nedenle Kulübümüzün çalışmaları gizlilik ilkeleri üzerine kurulmuştur. Kulübümüzün çalışanları, ekibimiz, uzmanlarımız, ortaklarımız Türkiye’yi çok iyi tanıyan, hemen hemen tamamı uzun süredir Türkiye’de yaşayan, Türk zihniyetini çok iyi bilen, kültürün özelliklerini bilen kişilerdir. Kızların ve kadınların bu ülkeyi anlamalarına ve onları bu ülkede yaşama hazırlamalarına yardımcı olabilir. Ve kulübümüzün gelinlerini seçen erkekler, daha az sorun yaşanacak bir kadın alıyorlar. Tek yapmaları gereken kişisel ilişkiler kurmak ve ülke, kültür, zihniyet ile ilişkiler kurmak kulübümüzün meselesidir. Yani gelini evliliğe hazırlıyoruz ve bu yüzden erkekler bize güveniyor. Kadınlar bize güveniyor çünkü kulübümüzün tüm çalışanları burada, ülke içinde ve taliplerimizin ciddiyetini kontrol ettiğimizi, evli erkekleri kulübe almadığımızı veya bir aile kurmaya hazır olmadığımızı garanti edebiliriz. Sadece hoş randevular ve hoş ilişkiler yaşamak isteyen erkekleri veya kadınları kulübe almıyoruz.

 • Evlenmek istemiyorum ama bir süre bir kadınla yaşayıp karar vermek istiyorum? Mümkün mü?

Muhtemelen, bu sorunun cevabını kendiniz biliyorsunuzdur. Türkiye’de  aile ilişkiler ve birlikte yaşama sorunu yoktur, evlenip beraber yaşıyorlar. Üstelik kulübümüzün gelinleri yabancıdir. Doğal olarak kulüp, tüm gelinlerin ve tüm potansiyel eşlerin Türkiye’de yasal olarak korunmasını sağlamakla ilgilenmektedir, çünkü kızlarımız ailelerini, akrabalarını, işlerini, günlük yaşamlarını, geçmiş yaşamlarını ülkelerinde bırakıp, yeni ülkeye, sevdiğin adamının ülkesine taşınmaktadır.  Ve burada kadın korunmalıdır.

 Bu nedenle, seçenek –‘ sizinle bir-iki yıl yaşayacağız ve sonra evlenip evlenmeyeceğimizi göreceğiz’, bu seçenek kulüpte çalışmıyor. Kulübümüzde erkekler ve kadınlar ön iletişim döneminde, kadının Türkiye’ye taşınmadan önce birbirlerini iyi tanırlar, hem gelinin hem de damadın ülkesinde birkaç kez gerçek görümeyi yapılır. Yani kızlar damadın daveti üzerine Türkiye’ye geliyor, çiftler iyi düşünüyor, karar veriyor, ve kulüp onlara yardım ediyor, yani  bu çiftleri izliyoruz. Yabanci gelin Türkiye’ye sadece potansiyel bir damatla resmi bir evlilik temelinde taşınır ve burada başka bir koşul olamaz. Bu kulübümüz için çok önemlidir.

 • Bir kadın mektuplaşarak görüştükten sonra Türkiye’ye nasıl gelecek?

Kulübümüzdeki bay ve bayan tanıştıktan sonra internet üzerinden iletişim kuruyorlar. İletişim nasıl gerçekleşir? Başlangıçta potansiyel gelin ve damat kapalı bir grup halinde iletişim kurmaya başlar, telgraf messenger’da birbirlerinin telefonlarını görmeden iletişim kurarlar. Bu güvenlik için yapılır. Yazışma sırasında birbirlerinden hoşlanmadılarsa, herhangi bir sonuç olmadan ondan kurtulabilirsiniz, kimse ısrar etmeyecek veya rahatsız etmeyecektir. Bir süre sonra çift, refakatsiz olarak kendi başlarına iletişim kurabileceklerine karar verir. Ardından çift gönüllü olarak birbirlerine telefon numaralarını vererek WhatsApp veya başka bir messenger üzerinden iletişime devam edebilir. O zaman kadın ve erkek birbirini iyi tanır, bir Türk erkeği ilk kişisel tanışma için gelinin ülkesine gelebilir veya gelini ilk buluşma için Türkiye’ye davet edebilir. Damat gelini davet eder, yolunu öder, güvenliğini sağlar. Her çift, klübe kadının kalış zamanı ve yeri hakkında bilgi verir. Kulübün uzmanları iletişim kurar, çifti gözlemler, yerini ve koşullarını bilir ve herhangi bir soru olması durumunda, kızın kendini güvende hissetmesi için kadına mümkün olan tüm bilgi desteğini sağlamaya hazırdır. Bir kadının güvenliği bir erkeğin sorumluluğundadır, kulübümüzün erkeklerine güveniyoruz ve bu karşılıklı güvendir!

.

10. Ya ilk buluşmadan sonra birbirimizden hoşlanmazsak?

İyi sorudur, bazen öyle oluyor. Çünkü yazışmalarda, görüntülü aramalarda iletişim özel bir ilişki türüdür. Modern iletişim araçları olan İnternet, gerçek bir kişinin özelliklerini aktaramaz. Ama insanlar canlı olarak karşılaştıklarında birbirlerinin fiziği, kimyasını görürler. Hayat  budur ve insanlar bazı şeylerden hoşlanmayabilir, birbirine uymayabilir. Böyle bir olay bazen olur, ancak nadiren. Bu nedenle, tüm damatlar sorumluluklarını anlar ve eğer biri birbirinden hoşlanmazsa, her iki taraf da ikamet ettiği ülkeye döner ve kulüpteki ilişki uzmanına bu çiftin işe yaramadığını bildirir. Bundan sonra hem gelin hem de damat kulübün abonesi olmaya devam ediyor ve onlar için yeni bir çift arıyoruz. Daha önce deneyim sahibi olup karakter özelliklerini bildiğimiz için ona yeni bir ortak seçiyoruz. Yani kulüpte, çift gerçekleşene kadar bir çift seçiyoruz. Çiftiniz oluşmazsa, korkunç bir şey olmaz, mutlu bir çift oluşturana kadar yeni bir aday aramaya devam ederiz.    

11. Kulübünüzde halihazırda kaç çift oluşturuldu?

Bizim Kulübümüz kurmalı yarım yıldır vardır. Bu süre zarfında, kulüpte 5 çiftin evliliklerini kaydettirdiği 15 çift oluşturuldu. Bu kadar kısa sürede öyle bir sonuç mükemmeldir. Bu demek ki  bize gerçekten güveniyorlar ve kulübümüzde çalışan gerçekten profesyoneller olduğunu, evliliğe yol açan mutlu bir ilişki kurmaya, iki kişinin birlikte olacağı mutlu bir aile yaratmaya yardımcı olabilecek uzmanlar olduğunu söylüyor. Mutlu aileler için çalışıyoruz, onun için bizim kulübümüzün ismi “Birlikte Mutlu”!